Czy warto decydować się na leczenie kanałowe Tychy?

Czy warto decydować się na leczenie kanałowe Tychy?
Leczenie kanałowe to czasem jedyny sposób na to, by uratować chorobowo zmieniony ząb. Wiele osób jednak ma pewne obawy przed tym zabiegiem. Niektórzy wolą wyrwać zęba niż go leczyć, bo przeraża ich ból. Czy słusznie?

Techniki dentystyczne coraz doskonalsze

Choć leczenie kanałowe wymaga ingerencji bezpośrednio w nerw zęba i jest bardzo skomplikowane, to decyduje się na nie wiele osób. To jeden z popularniejszych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. W dużym skrócie polega on na usunięciu miazgi zębowej z komory i kanalików zęba, a następnie wypełnienie ubytku. Brzmi banalnie, jednak prace są kilkuetapowe i dość skomplikowane. Z tego właśnie powodu tak wiele osób boi się tego typu ingerencji. Wciąż pokutuje przekonanie, że wizyta u stomatologa jest bardzo nieprzyjemna. Sama myśl o wierceniu przyprawia o ciarki. Do tego sporo osób myśli, że i tak za jakiś czas trzeba będzie ponownie udać się do lekarza, bo plomba tak czy siak odpadnie. Patrząc z tej perspektywy, wyrwanie zęba jest zdecydowanie prostszym rozwiązaniem. W rzeczywistości jednak pokutują wciąż dawne stereotypy, że prace stomatologiczne mogą sprawiać ból i są nieprzyjemne. Tak było kiedyś, jeszcze w czasach głębokiej komuny, kiedy nie było dostępu do dobrej jakości preparatów, kompozytów, a także sprzętu stomatologicznego, który umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu. Dziś na szczęście jest już zupełnie inaczej. Medycyna, a stomatologia zwłaszcza, to dziedzina, która rozwija się w zastraszającym tempie. Wciąż powstają nowe rozwiązania, które sprawiają, że wykonywane pracę są dokładne i praktycznie bezbolesne. Znieczulenie działa miejscowo i nie paraliżuje całej twarzy. Dawkę preparatu, który trzeba podać wylicza się komputerowo. W ten sposób leczenie kanałowe Tychy nie jest takie kłopotliwe i nie sprawia aż tak dużego bólu, choć nie da się go całkowicie wykluczyć. W końcu dentysta ingeruje w sam nerw zęba.

Zadbaj o profilaktykę, unikniesz nieprzyjemnego leczenia kanałowego

W większości przypadków, wystarczyłoby zadbać o profilaktykę regularnie odwiedzać stomatologa, szczotkować zęby przy użyciu dobrych past przynajmniej dwa razy dziennie. Niestety, wiele osób zgłasza się do stomatologa zbyt późno, kiedy ból zęba jest już tak bolesny, że nie pomagają nawet środki przeciwbólowe. To w wielu przypadkach jest już zdecydowanie za późno, a jedyna alternatywa, która pozostaje to leczenie kanałowe Tychy. Tymczasem regularne przeglądy i usuwanie ubytków na wczesnym stadium jest znacznie lepszym wyjście i nie wymaga tak poważnych ingerencji w tkankę zębową.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://www.ekspert.pl/p/Licowki-na-zebach-51566
http://www.forummedyczne.pl/aparat-ortodontyczny-a-licowki-t29087.htm
http://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=99632&st=0&gopid=9180572&#entry9180572
http://www.samosia.pl/pokaz/3137095/Dentysta/4
http://ebobas.pl/forum/read.php?70,1087623,1171811,page=5#msg-1171811

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s