Odpowiednie rozwiązania contact center pomogą zwiększyć zyski

Odpowiednie rozwiązania contact center pomogą zwiększyć zyski
Posiadając dział obsługi klienta należy dobrze przemyśleć, jakie oprogramowanie będzie odpowiednie dla naszej firmy. Ważne jest bowiem, aby podnosić swoje zyski, przy tym nie windować drastycznie kosztów, a to jest możliwe przede wszystkim dbając odpowiednio o swojego klienta. Jak zatem pomogą w tym rozwiązania contact center?

Funkcje systemu są niezwykle istotne

Przede wszystkim musimy spojrzeć na to, jakie funkcje oferuje nam dostawca systemu. Najważniejszym i tak naprawdę taką funkcją, której brak dyskwalifikuje system od razu, jest wielokanałowość. Obecnie bowiem klienci już nie zawsze sięgają po telefon, aby skontaktować się z firmą, ale wybierają również inne sposoby, jak formularz www, czat czy maile. Omni-channel jest więc najważniejszy, aby sprostać ich oczekiwaniom. Do tego powinniśmy dowiedzieć się, jakie są możliwości automatycznego wybierania numerów, a także jakie jest kolejkowanie połączeń. Im bardziej zaawansowane, tym lepiej, ponieważ będzie można łączyć z klienta z kompetentną osobą.

Elastyczna oferta i rozwiązania w chmurze

Wielu dostawców sprzedaje rozwiązania contact center w pakietach. Oczywiście, są one różnorodne i możemy wybrać jeden z nich. Jednak może się okazać, że zależy nam tylko na jednej funkcjonalności z całego pakietu, a musimy płacić za wszystko. Dlatego szukajmy dostawców elastycznych, którzy są nastawieni na indywidualne oferty. Najczęściej oferują oni swoje oprogramowanie dostępne w chmurze. Jest to na pewno najlepszy sposób na posiadanie systemu call center, ponieważ nie dość, że jest najtańszy w utrzymaniu, to pozwala na dużą elastyczność względem zarówno klientów, jak i pracowników.

Kompleksowe rozwiązania ułatwią pracę

Jeśli nasz dostawca oferuje kompleksowe rozwiązania contact center to jest to idealny model. Dzięki temu, oprócz samego systemu, możemy mieć dodatkowe narzędzia, które są przydatne w pracy. Ważne jest, aby system był kompatybilny z innymi systemami, które wykorzystujemy na co dzień w pracy. Jeżeli do tego możemy mieć jeszcze od razu rozwiązania telekomunikacyjne, to nie musimy się wiązać już z żadnym dostawcą, a nasz dział będzie na pewno działał jak dobrze naoliwiona maszyna. Co więcej, taka kompleksowość jest zazwyczaj dużo tańsza niż nawiązywanie współpracy z różnymi dostawcami.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://staccienainnowacje.pl/cloud-contact-center-pomaga-zaoszczedzic-tworzeniu-nowych-stanowisk
http://odkupimycentrale.pl/zadbaj-o-skrypt-rozmowy-call-center-aby-podnosic-jakosc-obslugi-klienta
http://pager.waw.pl/michal-misiak-radzi-jak-byc-o-krok-przed-konkurencja-dzieki-inwestycjom-w-rd
http://focus-contactcenter.pl/cztery-wskazniki-efektywnosci-w-contact-center-ktore-warto-mierzyc-w-firmie
http://virtualcallcenter.pl/wirtualna-centrala-pomoze-zoptymalizowac-prace-w-dziale-contact-center

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s