Co to jest ortokorekcja i dla kogo jest dedykowana?

Co to jest ortokorekcja i dla kogo jest dedykowana?
Ortokorekcja to jedna ze skuteczniejszych metod korekty krótkowzroczności i niewielkiego astygmatyzmu. Polega na zastosowaniu specjalnych soczewek, które zmieniają krzywiznę rogówki w czasie snu. To powoduje, ze w ciągu dnia nie trzeba nosić okularów lub soczewek kontaktowych.

Kto może skorzystać z soczewek ortokeratologicznych?

Kiedy ortokorekcja dopiero została odkryta, czyli w latach 60. XX wieku, wzbudzała podejrzliwość. Obecnie wiąże się z nią coraz więcej nadziei. Zdaniem okulistów taka czasowa zmiana w kształcie rogówki to obecnie jedna ze skuteczniejszych metod na to, by zatrzymać rozwój krótkowzroczności. Soczewki ortokeratologiczne umożliwiają pełną korekcję krótkowzroczności do -5 dioptri, a także astygmatyzmu do 1,5 dioptri. Z takiej metody leczenia można korzystać już od 10 roku życia. Jest to metoda w pełni bezpieczna, jednak pod warunkiem, że okulista dobierze odpowiedni rodzaj soczewki i trzeba będzie chodzić na regularne wizyty kontrolne do przychodni okulistycznej. Jest to bardzo dobra metoda, bo w ciągu dnia nie trzeba nosić okularów i można normalnie widzieć. Przeciwskazaniami do zastosowania twardych soczewek są: stany zapalne powiek, zwyrodnienia rogówki, zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze, a także choroby oczu, w tym: zaćma , jaskra, stożek rogówki. Ortokorekcja nie może być stosowana w przypadku osób, które cierpią na choroby metaboliczne, cukrzyce czy reumatyzm. W skrajnych wypadkach zastosowanie soczewek może powodować reakcje alergiczne.

Na czym polega działanie soczewek?

Soczewki ortokeratologiczne składają się z kilku różnych stref krzywizn. Są wykonane z materiału o wysokiej gazoprzepuszczlaności, by przepuszczały wystarczającą ilość tlenu do rogówki. W trakcie ich zastosowania spłaszcza się rogówka, a jej centralna cześć ulega ścieńczeniu – co powoduje spadek mocy optycznej i wpływa na pogrubienie części obwodowej rogówki. Soczewki trzeba dobierać indywidualnie, a szybkość korekcji jest zależna od podatności tkanek rogówki. Po kilku miesiącach stosowania soczewek rogówka zachowuje swój kształt na dłużej i nie ma potrzeby zakładania ich co noc. Jednak nie jest to metoda w pełni trwała. Ortokorekcja jest odwracalna. Po zaprzestaniu zakładania soczewek rogówka z czasem wraca do swojej pierwotnej pozycji. To powoduje, że jeśli zdecydujemy się na korektę widzenia musimy być pod stałą opieką lekarza okulisty. Przy regularnym stosowaniu jest to jednak bardzo wygodne i znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://forum.polki.pl/showthread.php?5241-Dentysta&p=1077614#post1077614
http://studiopieknanr5.pl/chcesz-miec-piekny-usmiech-klinika-stomatologiczna-gliwice-to-odpowiedz-na-twoje-problemy
http://www.lobuziak.pl/showthread.php/4714-Jak-mo%C5%BCna-%C5%82atwo-wybieil%C4%87-zeby
http://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=99632&st=0&gopid=9180572&#entry9180572
http://dr-dabrowski.pl/okulista-gliwice-nie-czekaj-ze-sprawdzeniem-wzorku-swojego-dziecka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s