Istotne są kask, ubrania i rękawice motocyklowe. Dlaczego?

Istotne są kask, ubrania i rękawice motocyklowe. Dlaczego?
Kupno motocyklu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników drogi. Jeżeli bowiem motocyklista nie będzie jeździł zgodnie z przepisami, może to skutkować tragicznymi wydarzeniami. Aby ochronić siebie, musi pomyśleć natomiast o kasku, odpowiednich ubraniach i dodatkach.

Kask jest najważniejszy u motocyklisty

Przede wszystkim najistotniejszy z punktu widzenia bezpieczeństwa jest kask, który powinien posiadać każdy motocyklista. Są nawet na ten temat odpowiednie paragrafy w przepisach o ruchu drogowym. Jednak niezależnie od tego trzeba mieć wyobrażenie o tym, że kask jest najbardziej istotnym dodatkiem, który może nawet uratować życie. Na szczęście nie jest to też dodatek męczący, ponieważ producenci starają się, aby tworzone przez nich kaski były maksymalnie komfortowe i dobrze się w nich jeździło. Innymi słowy, można zrezygnować i zostawić na półce rękawice motocyklowe czy drogą kurtkę, na kasku jednak oszczędzać nie warto.

Odpowiednie ubranie to dodatkowa ochrona

Warto również zastanowić się nad dodatkową ochroną w postaci odpowiednich ubrań. W zależności od tego, jakim motocyklem jeździmy i jakie prędkości rozwijamy, powinniśmy dobrać odpowiedni strój. Na ścigaczu i zimniejsze dni najlepiej sprawdzają się kombinezony motocyklowe, które zrobione są ze skóry, a więc pomagają zarówno utrzymać odpowiednią temperaturę ciała oraz uchronić się przed otarciami czy innymi stłuczeniami. Jeżeli jeździmy wolniej oraz w cieplejsze dni może wystarczyć nam kurtka motocyklowa, która ma podobne właściwości, jak kombinezon, ale nie chroni tak samo mocno przed chłodem. Do tego możemy mieć odpowiednio wzmacniane spodnie, zarówno sprawdzają się jeansowe, jak i skórzane. Co istotne, dedykowane na motocykl ubrania mają dodatkowe funkcje, które pomagają podczas jazdy.

Zwróćmy uwagę na buty i dodatki

Niezwykle istotne podczas jazdy motocyklem są buty. Ważne jest, aby były odpowiednio wzmocnione i konkretnej budowy, żeby stanowiły ochronę dla stóp i kostek podczas jazdy i przy ewentualnym wypadku. Równie istotne są dodatki. Tutaj warto zainwestować we wspomniane wcześniej rękawice motocyklowe. Dzięki nim pewniej trzyma się kierownicę podczas jazdy, ponieważ dłoń się nie poci i nie ślizga po materiale. Co więcej, to ochrona również przed chłodem, podczas szybkiej jazdy, który wytwarza pęd powietrza.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://www.samosia.pl/pokaz/3157456/Zylowanie_silnika
http://www.bimbi.pl/viewtopic.php?f=79&t=4206&p=106575#p106575
http://web-luxe.com/wybierac-sklep-motocyklowy
http://forum.antyfani.pl/index.php?showtopic=5385&st=0&gopid=88595&#entry88595
http://theweddingworkbook.com/szukasz-ubran-jednoslad-wybierz-odpowiedni-sklep-motocyklowy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s