Leczenie zaćmy Czechy: jakie soczewki najlepiej wszczepić?

Leczenie zaćmy Czechy: jakie soczewki najlepiej wszczepić?
Zaćma, czyli zmętnienie soczewki dopada coraz więcej osób. Na szczęście można ją łatwo wyeliminować, decydując się na wszczepienie sztucznej soczewki. Można zdecydować się na standardową albo korygującą, która równocześnie wyeliminuje astygmatyzm czy krótkowzroczność. Co lepiej wybrać?

Standardowe czy specjalistyczne?

Standardowe soczewki sferyczne są najtańszym rozwiązaniem. Są one w pełni funkcjonalne, jeśli chodzi o usuwanie katarakty, ale po zabiegu nadal trzeba zakładać okulary. Wprawdzie niektórym wcale to nie przeszkadza, jednak są tacy, którzy wolą odrobinę dopłacić, ale z drugiej strony cieszyć się sprawnym wzrokiem do końca życia. Jakie soczewki mamy do wyboru? Sporo osób decyduje się na toryczne, które są polecane pacjentom z astygmatyzmem do 1,5 dioptrii. Są tak wyszlifowane, by całkowicie skorygować wadę. Ich przygotowanie wymaga precyzji. Stąd też produkt nie należy do tanich, ale z drugiej strony można oszczędzić na zakupie okularów po zabiegu. Powodzeniem cieszą się również soczewki wieloogniskowe, które powodują wyraźne widzenie zarówno z dali, jak i z bliska. Choć soczewki premium nie są koniecznością i trzeba za nie dodatkowo dopłacić, to jednak warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że po zabiegu można znacznie poprawić codzienne funkcjonowanie.

W Czechach czy w Polsce?

Coraz większą popularnością cieszy się leczenie zaćmy Czechy. Wynika to z faktu, że na przyjęcie do szpitala nie trzeba długo czekać. Maksymalnie do 3 tygodni. W Polsce takie terminy są poza zasięgiem. Pacjenci muszą się liczyć z okresem oczekiwania do kilkunastu miesięcy. To w wielu przypadkach zdecydowanie za długo, bo nieleczona zaćma prowadzi do całkowitej uraty wzroku, a to sytuacja, do której absolutnie nie wolno dopuścić. Wprawdzie można zdecydować się na prywatny zabieg, jednak to ogromne koszty, które wahają się w granicy 3-4 tys. zł. Stąd też leczenie zaćmy Czechy jest coraz popularniejsze. Całkowita suma, jaką trzeba ponieść za standardowy zabieg to około 500 zł. W ramach tzw. dyrektywy transgranicznej możemy korzystać z opieki medycznej za granicą, jednak musimy za to wyłożyć z góry, czyli około 2,5 tys. zł. Po wszystkim można się jednak ubiegać refundację z NFZ, czyli 2 tys. 100 zł. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na wszczepienie innego typu soczewek trzeba będzie dodatkowo za to zapłacić. Warto to jednak wziąć pod uwagę, by później nie nosić okularów.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://sahikakoleji.com/pomoce-optyczne-dla-slabowidzacych-idealne-dzien-ojca
http://www.zdrowie.seriko.pl/forum/t-masa-kompleks%C3%B3w
https://maliexblog.wordpress.com/tychy-stomatolog-pomoze-ci-uzyskac-piekny-i-olsniewajacy-usmiech
http://vagans.slask.pl/ortokorekcja-sen-to-zdrowie
http://nfinchirira1979.blogspot.com/2016/04/stomatolog-tychy-pomoze-ci-zadbac-o.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s