Okulista Gliwice – zbadaj swój wzrok

Okulista Gliwice – zbadaj swój wzrok

Okulistyka jest prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Nic więc dziwnego, że nie dość, że znane nam już badania są coraz bardziej dokładne, to pojawiają się również nowe możliwości, dzięki którym możemy badać nasze oczy pod nowym kątem.

Badanie nie jedno ma imię

Wyróżniamy kilka rodzai badań zalecanych przez okulista z Gliwic. Są to między innymi: badanie ostrości wzroku, badanie pola widzenia, badanie dna oka. Pierwsze z tych badań, czyli badanie ostrości wzroku jest badaniem rutynowym, dzięki któremu stwierdza się, czy konieczne jest noszenie okularów bądź też soczewek kontraktowych. Badanie wygląda następująco: najpierw przeprowadzany jest wstępne komputerowe badanie, które określa przybliżoną wartość korekcji optycznej. Potem zaś określa się ostrość wzroku dla każdego z oczu osobno i przy widzeniu obuocznym. Kolejne badanie dotyczy pola widzenia. Przeprowadzane jest specjalnym przyrządem, który nazywa się perymetr. Polega ono na tym, że pacjent sygnalizuje za pomocą ręcznego przycisku moment, w którym w jego polu widzenia pojawia się świetlny punkt. Wymaga to od pacjenta koncentracji i współpracy z okulista z Gliwic, który przeprowadza test. Badanie pola widzenia, w związku z tym, że ukazuje ubytki w tym zakresie, jest przede wszystkim ważne dla podczas diagnostyki jaskry, ale także osoby, które mają odwarstwioną siatkówkę, czy choroby układu nerwowego, czy nerwu wzrokowego powinny się zgłosić na taką diagnozę. Ostatnim testem, o którym chciałabym wspomnieć jest badanie dna oka. Zaczyna się ono od wywiadu, a następnie przeprowadzane są: refraktometria komputerowa, która pomaga w ocenieniu wad wzroku określanej w diopriach, badaniu ostrości wzroku oraz pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Podczas badania przedniego odcinka oka okulista przy pomocy lampy szczelinowej ocenia stan rogówki, tęczówki, soczewki. Natomiast tylny odcinek oka, czyli ciało szkliste i siatkówkę, ocenia się przy pomocy oftalmoskopu. Test ten pozwala rozpoznanie nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu między innymi siatkówki. Badanie dna oka jest częścią rutynowego badania okulistycznego i jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta, dzięki czemu może być wielokrotnie powtarzane.

Profilaktyka ważna jest

Przynajmniej raz na dwa lata należy przeprowadzić badania kontrolne wzroku, tak mówią lekarze, ale, oczywiście, wszystko zależy to od naszego wieku. Osoby młode mogą badać się profilaktycznie średnio co dwa lata, jeżeli nie mają żadnych problemów ze wzrokiem. Jednak, na co zwraca uwagę okulista Gliwice, osoby po 40-stym roku życia powinny przynajmniej raz do roku udać się na wizytę kontrolną, a w razie potrzeby częściej odwiedzać lekarza. Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku i jaki jest stan naszego wzroku musimy pamiętać o tym, że jeżeli my nie zadbamy o nasz wzrok, to nikt tego za nas nie zrobi. Dlatego też profilaktyka jest tak ważna.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://yale.czest.pl/chcesz-oszczedzic-kilka-tys-zl-zdecyduj-sie-na-leczenie-zacmy-w-czechach
http://www.kowbojki.pl/pokaz/Dentysta-536875/5
http://watergate.czest.pl/stomatolog-gliwice-czyli-nowoczesne-i-bezbolesne-leczenie-zebow
http://naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=22763&p=5894132#p5894132
http://pasjablog.bloog.pl/id,355398643,title,Dbaj-o-wzrok-Pomoze-ci-okulista-z-Gliwic,index.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s