Pozycjonowanie stron internetowych – co warto wiedzieć?

Pozycjonowanie stron internetowych – co warto wiedzieć?
Jeżeli chcemy, by nasza firma zaistniała w Internecie, to pozycjonowanie stron internetowych ląduje na pierwszym miejscu na liście naszych priorytetów. Nie należy lekceważyć tego tematu, tym bardziej, że z roku na rok rośnie liczba internautów oraz rola Internetu. Sprawdź, dlaczego pozycjonowanie stron jest tak istotne.

Podstawy SEO

Pozycjonowanie stron internetowych, z angielskiego Search Engine Optimization, są to działania, które mają na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwanie odbywa się po wybranych frazach oraz słowach kluczowych, dlatego umieszczenie ich w danym tekście wpływa na efektywność naszych działań. Najpopularniejszą wyszukiwarką w naszym kraju są Google. Korzysta z ich usług aż 95% Polaków, dlatego też, by uzyskać jak najwyższy wynik w wyszukiwarce, należy stosować się do instrukcji oraz wymogów określonych przez tą firmę.

Ceny pozycjonowania stron

Ceny za usługę pozycjonowania stron internetowych wahają się w przedziale 500-5000 zł miesięcznie. Końcowy koszt usługi zależy przede wszystkim od frazy, którą chcemy pozycjonować. Im bardziej słowa kluczowe są popularne, tym większą konkurencję musi prześcignąć firma pozycjonująca. Ponadto profesjonalne agencje medialne, które posiadają dobre zaplecze, czyli narzędzia i strony, wyceniają też wyżej swoje usługi. Jeżeli pozycjonowanie stron internetowych kosztuje mniej niż 500 zł jest to sygnał, że zajmują się tym amatorzy. W takich przypadkach najlepiej jest podziękować danej firmie za usługi, ponieważ ich błędy mogą nas w przyszłości bardzo dużo kosztować.

Korzyści wynikające z pozycjonowania stron

Pozycjonowanie stron internetowych to przede wszystkim dobra reklama. Sam proces jest długotrwały, jednak owocuje on podwyższeniem rankingu strony internetowej, co przekłada się na wymierne efekty, które mogą być dla nas bardzo korzystne pod względem finansowym. Większość osób podczas poszukiwania interesującej ich usługi, ogranicza się do przeglądania trzech pierwszych stron. Jeżeli nasza strona internetowa zajmuje jedno z tych miejsc to istnieje duża szansa, że potencjalny klient wybierze właśnie nas. Warto tutaj zaznaczyć, że źle przeprowadzana optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych może nam zaszkodzić i może nawet wiązać się z zapłatą wysokich kar.

PODOBNE WPISY

—————————-

http://biznesowe.info.pl/post24323.html#p24323

http://poolball.bloog.pl/id,354887936,title,Czy-kampanie-Facebook-moga-przyniesc-realne-zyski,index.html

http://www.biznesforum.nsv.pl/post24390.html#p24390

5 powodów, dla których warto zainwestować w software call center

http://giecidede1982.blogspot.com/2016/06/pracownicy-firmy-zawsze-wpywaja-na.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s