Integracyjny plac zabaw miejscem zabawy każdego dziecka

Integracyjny plac zabaw miejscem zabawy każdego dziecka
Integracyjny plac zabaw jest wspaniałą inicjatywą, która pozwala bawić się dzieciom zdrowym i niepełnosprawnym. Dzięki temu każde dziecko może cieszyć się z możliwości bawienia się oraz korzystać z dobrego wpływu, jaki na nasze pociechy ma plac zabaw.

Pierwszy w Polsce, drugi w Europie

Integracyjny plac zabaw powolutku staje się coraz to bardziej popularny, jednak zapotrzebowanie na tego typu miejsca nadal jest ogromne. Pierwszy duży krok w tą stronę uczynił Białystok. Dzięki pracownikom Przedszkola Samorządowego nr 41 i ich wytrwałości oraz inicjatywie powstał w 2013 roku pierwszy w Polsce integracyjny plac zabaw. Jakby było tego mało był to drugi w Europie plac zabaw, który pozwalał samodzielnie bawić się dzieciom niepełnosprawnym. Pierwszy z nich powstał w Pradze, w jednym z czeskich parków. Zrealizowanie tego projektu kosztowało miasto ok. 300 tys. zł i dostarczyło mnóstwo kłopotów, w szczególności w kwestii znalezienia wykonawcy. Jednak cała historia zakończyła się szczęśliwe, dzięki czemu wszystkie dzieci mogą cieszyć się zabawą bez czekania na pomoc opiekunów bądź też starszych kolegów.

Piękna inicjatywa

Place integracyjne są naprawdę piękną inicjatywą, która powinna być jak najbardziej rozpowszechniana. Dzięki temu każde dziecko może korzystać ze wszystkich urządzeń, a wspólna zabawa to nie tylko szansa na optymalny rozwój dziecka, ale także możliwość na wytworzenie się między dziećmi nici porozumienia. Nasze pociechy dzięki zabawie ze zdrowymi, jak i niepełnosprawnymi dziećmi, uczą się nie tylko empatii, ale także tolerancji i akceptacji wobec dzieci, które nie posiadają takiej sprawności jak one. Te cechy przydadzą im się na pewno w dorosłym życiu i sprawią, że nie będą nieczuli na ludzkie nieszczęście. W ogóle integracyjny plac zabaw to taka mała szkoła życia dla naszych pociech. To właśnie tam, prócz zawierania relacji międzyludzkich, uczą się również koordynacji ruchowej i wzmacniają swój organizm. Spędzanie czasu na placach zabawach jest nie tylko korzystne dla ich zmysłu równowagi, który mogą ćwiczyć między innymi podczas huśtania się na huśtawkach, czy w trakcie przechodzenia toru przeszkód, ale wpływa zbawiennie na ich układ krążenia. Ponadto w dzisiejszych czasach mnóstwo czasu dzieci spędzają przed telewizją oraz komputerem, dlatego też ważne jest, by spędzały czas na świeżym powietrzu. Dzięki temu dotleniają swój organizm, co, oczywiście, jest dobre dla ich zdrowia.

PODOBNE WPISY
—————————-
http://projektmir.mywapblog.com/w-miastach-te-jest-adnie.xhtml
http://zoom.czest.pl/na-place-zabaw-warto-chodzic-nawet-codziennie
http://www.forum.konferencje.com/viewtopic.php?p=22122#22122
http://www.kowbojki.pl/pokaz/Czy-jestesmy-w-stanie-uchronic-dziecko-przed-niebezpieczenstwem-125806
http://wopr-gliwice.pl/dlaczego-maluchy-lubia-plac-zabaw

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s