Usuwanie zaćmy: 3 najczęściej zadawane pytania

Usuwanie zaćmy: 3 najczęściej zadawane pytania
Zaćma jest poważnym problemem, z którym boryka się wielu Polaków. Nic więc dziwnego, że bardzo często się o niej pisze i wiele osób interesuje się tym tematem. Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na 3 najczęściej zadawane pytania.

Co to jest zaćma?

Zaćma, nazywana także kataraktą, jest to choroba, której działaniem jest postępujące mętnienie soczewki. Dotyka ona głównie osób po 60-tym roku życia, co jest spowodowane z naturalnym procesem starzenia się organizmu. Ten rodzaj zaćmy określamy mianem zaćmy naturalnej. Niestety, dotyka ona również młodsze osoby. Dobrą wiadomością jest to, że procent młodych osób chorujących na nią jest niewielki. Jakie jeszcze rzeczy mogą wywołać kataraktę? Może być ona efektem wszelkich urazów oka, stanów zapalnych, czy przewlekłych chorób, w których poczet wlicza się chociażby cukrzycę. Zaćma spowodowana tą chorobą nazywana jest zaćmą cukrzycową. Jakby tego było mało, to trudne warunki pracy, w szczególności w momencie, gdy oko może mieć kontakt z różnego rodzaju chemikaliami, również może doprowadzić do powstania katarakty.

W jaki sposób można leczyć zaćmę?

Najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym sposobem, dzięki któremu możemy pozbyć się choroby jest operacja. Samo usuwanie zaćmy jest prostym oraz bezpiecznym zabiegiem, który dodatkowo jest jeszcze bezbolesny dla pacjenta, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Laserowe usuwanie zaćmy też nie trwa długo. Przeprowadza się je w zaledwie około 20 minut. Obecnie polski pacjent może się leczyć w kraju lub poza jego granicami. Bardzo popularne stało się leczenie zaćmy w Czechach. Jak widać jest to bardzo krótki zabieg, który znacznie poprawia jakość życia pacjenta, dlatego warto na niego się zdecydować.

Na czym polega operacja zaćmy?

Głównym zadaniem, które chirurg musi wykonać podczas zabiegu usuwania zaćmy, jest usunięcie zmętniałej soczewki oka i zastąpienie jej sztuczną soczewką, tzw. twardą lub miękką. Wybór soczewki zależy od metody, jaką jest usuwana katarakta. Na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo popularna stała się operacja femtoemulsyfikacyjna. Polega ona na tym, że chirurg robi maleńkie nacięcie oka i tą samą drogą usuwa się chorą soczewkę, wprowadzając przez ten sam otwór zwiniętą w rulonik elastyczną sztuczną soczewkę. Ten odpowiednik rozprostowuje się wewnątrz oka, dzięki czemu pacjent odzyskuje zdrowy wzrok.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://ecandy.pl/emerytura-piekny-czas-zainwestuj-pomoce-optyczne-dla-slabowidzacych
http://sahikakoleji.com/operacja-zacmy-prywatnie-kasy-chorych
http://gar.co.pl/wiosenne-cwiczenia-w-silowni-gliwice
http://sahikakoleji.com/boli-cie-zab-pomoze-ci-dobry-stomatolog-tychach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s