Plac zabaw – mały uniwersytet dziecięcy

Plac zabaw – mały uniwersytet dziecięcy
Plac zabaw to odpowiednio przystosowane wydzielone miejsce do zabawy. Jest to doskonała forma bezpłatnego spędzania czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem, w każdej mieszkalnej okolicy zazwyczaj znajduję się kilka miejsc z dostępem do placyków. Zobacz, co warto wiedzieć na ich temat.

Jak jest wyposażony plac zabaw?

W wyposażeniu placu zabaw najczęściej znajdują się: piaskownica, drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, domki oraz inne zestawy zabawowe. Na nowszych placykach można dostrzec pomysłowość i kreatywność związaną z konstrukcją zabawek.
Każdy sprzęt dopasowany jest do możliwości dzieci w danym wieku, dlatego błędem jest wkładanie dzieci na zabawki, do których samodzielnie nie dosięgają.

Miejsce, które uczy i rozwija

Plac zabaw to miejsce,w którym nasza pociecha ma możliwość nawiązania pierwszych kontaktów z rówieśnikami, poznać co to jest wspólna zabawa i także nauczyć się czegoś nowego od dzieci w starszym lub podobnym wieku. Wspólna zabawa dzieci kreuje w nich takie cechy jak, np. samodzielność, pomysłowość czy pewność siebie. Szczególnie podczas zabaw w piaskownicy rozwija się kreatywność dziecka. Zabawa uczy ważnych zachowań, takich jak współpraca, odpowiednie zachowanie się podczas współzawodnictwa, oraz dzielenia się z innymi swoimi rzeczami.

Plac zabaw – miejsce, które warto odwiedzić

Dzieci podczas spędzania wspólnego czasu kreują w sobie otwartość co w przyszłości może ułatwić im odnalezienie się w nowych miejscach, typu przedszkole czy szkoła. W końcu plac zabaw ma także świetny wpływ na rozwój fizyczny dzieci, sprzęty dostosowane do wieku pobudzają w nich chęć do aktywności, np. drabinki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe. Zabawy i gry ruchowe pozawalają zachować prawidłową sylwetkę i postawę ciała. Kształtują koordynację nerwowo-ruchową. Trzeba pamiętać, że dzieci pod żadnym warunkiem nie mogą zostać na placu zabaw bez opieki dorosłego, by zapobiec niebezpiecznym sytuacją opiekun lub rodzic zawsze powinien zwracać uwagę na zachowanie dziecka pod czas zabawy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://yuppie.waw.pl/place-zabaw-to-korzysc-nie-tylko-dla-dzieci
http://nppa10.org/place-zabaw-dla-dzieci-byc-kazdym-miescie
http://web-luxe.com/wc-budowy-wczoraj-dzis
http://www.forum.mojabudowa.pl/?kategoria=6&id=763&strona=2&info=Dodano+now%B1+odpowied%BC.#topic_2362

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s