POS co to jest? I jakie cechy musi posiadać dobry program?

POS co to jest? I jakie cechy musi posiadać dobry program?
Jesteś właścicielem restauracji i zastanawiasz się nad zainwestowaniem w stanowisko POS? A może dopiero otwierasz lokal i jeszcze nie wiesz, co to jest? Przeczytaj w takim razie ten artykuł i sprawdź nie tylko, czym jest POS, ale też jakie cechy musi mieć dobre oprogramowanie.

Szybsza sprzedaż, lepsze realizacja zamówień

POS co to jest? Jest to połączenie kasy fiskalnej i oprogramowania, dzięki czemu powstaje tzw. stanowisko POS. Służy ono do prowadzenia szybkiej, a zarazem intuicyjnej sprzedaży za pomocą ekranu dotykowego. Oczywiście, są na rynku są też systemy, których obsługa programu odbywa się za pomocą myszki. Nie jest to jednak zalecane rozwiązanie, ponieważ wydłuża ono proces sprzedaży.

Jakie cechy powinien posiadać dobry program?

Skoro wiesz już POS co to jest, to warto przejść do odpowiedzenia na pytanie: jakie cechy powinien mieć dobry program? Jako restaurator powinieneś wziąć pod uwagę parę czynników. Dzięki nim będziesz miał pewność, że dokonałeś dobrego wyboru, a system sprawdzi się w Twojej restauracji. Przede wszystkim wybrany przez Ciebie program powinien być prosty w obsłudze. W końcu nie warto wydawać pieniędzy na oprogramowanie, które jest nieczytelne i trudne w obsłudze. Drugą kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę jest elastyczność danego oprogramowania. Naprawdę dobre systemy mają coś w rodzaju swojej bazy, którą wykorzystują za każdym razem, bo sprawdzi się ona w każdym lokalu. Jednak same profile lokali gastronomicznych się znacznie od siebie różnią, dlatego też dodatki producent POS lub dostawca powinien już dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika. Dodatkowym plusem systemu POS powinna być możliwość instalowania aktualizacji oraz wdrażania nowych modułów.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Systemy POS mają wiele zalet, lecz, niestety, mają też swoje minusy. Wliczyć w to trzeba awarie, które zdarzają się dość często. Trudno się zresztą dziwić, w końcu jest to rzecz martwa, a wszyscy wiemy, jakie powiedzenie wiążę się z tym określeniem. Z tego też powodu przed dokonaniem zakupu musisz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie producent lub dostawca POS oferuje Ci techniczne wsparcie. Jest ono bardzo ważne. W końcu wszelkie problemy z działaniem oprogramowania mogą wiązać się ze stratami. Jako restaurator nie możesz sobie pozwolić na tego typu sytuacje. I tutaj powinien pomóc Ci producent lub dostawca. W przypadku awarii powinien on oferować Ci zdalne wsparcie lub pomoc na miejscu.

PODOBNE WPISY
—————————-

https://maliexblog.wordpress.com/3-powody-dla-ktorych-warto-jest-zainwestowac-w-wycieraczki-z-logo
https://kronoblog.wordpress.com/2016/10/21/chcesz-by-klienci-wracali-do-twojej-firmy-zainwestuj-w-program-do-obslugi-klientow/#more-128
http://chatlak.org/warzywa-krojone-szybki-sposob-zdrowe-danie
http://kobitki.phorum.pl/viewtopic.php?p=40815#40815

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s