Usunięcie zaćmy – zobacz świat na nowo

Usunięcie zaćmy – zobacz świat na nowo
Otaczający nas świat jest wspaniałym miejscem i należy podziwiać jego piękno codziennie. Są jednak ludzie, którzy utracili tę możliwość, a spowodowane jest to chorobami oczu. Na szczęście dzisiejsza medycyna pozwala nam na walkę z tymi niedoskonałościami.

Usuńmy tą zaćmę!

Przykładem takich działań może być na przykład usunięcie zaćmy. Zaćma jest chorobą oka, która w ostateczności prowadzi do zmętnienia soczewki oka oraz ślepoty i jest spowodowana procesami starzenia się, ale także chorób ogólnoustrojowych, urazów chemiczny lub mechanicznych. Możemy wyróżnić zaćmę starczą, pourazową, cukrzycową, a również wrodzoną. Zaćma może prowadzić do takich negatywnych skutków jak między innymi szybkie męczenie się oczu, znaczne pogorszenie się ostrości widzenia, zaburzenia dotyczące oceny odległości, zaburzenia widzenia barw, powiększona wrażliwość na ostre światło oraz zniekształcenia widzianych przedmiotów.

Przygotujmy się do zabiegu

Zanim lekarz wykona usunięcie zaćmy przeprowadzana jest szczegółowa kwalifikacja, które wykonuje specjalista. Przeprowadzane są badania sprawdzające ostrość wzroku pacjenta, usg gałki ocznej, kalkulacja mocy soczewki, mierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, refraktometria oraz keratometria oczu. Drugim etapem kwalifikacji jest konsultacja anestezjologiczna, która sprawdza wiek pacjenta, ogólny stan zdrowia i rodzaj choroby. Te elementy pozwalają na dobranie odpowiedniego znieczulenia. Zabieg ten rozpoczyna się od zastosowania znieczulenia oka w postaci kropel środka znieczulającego, a to sprawia, że cała procedura staje się całkowicie bezbolesna i nie należy się jej obawiać.

Jak wygląda sam zabieg?

Kolejnym krokiem jest umieszczenie sondy, która ma za zadanie doprowadzić do rozdrobnienia chorej soczewki, następnie jej usunięcia, po czym umieszczana zostaje nowa soczewka. Po całej operacji na oko umieszczony zostaje opatrunek, który musi być utrzymywane przez kilka godzin. Choroby oczu zabierają nam możliwość podziwiania otaczającego nas życia i z tego właśnie powodu warto korzystać z osiągnięć współczesnej medycyny, aby zachować nasz wzrok w pełni sprawny.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://rodzice.familie.pl/artykul/6-nawykow-niszczacych-zeby,6890,1.html
http://katowice.naszemiasto.pl/forum/temat/jaki-biznes-jest-najlepszy-w-dzisiejszych-czasach,330807,2,t,id,n.html#odpowiedz-152050
http://www.firmasos.pl/p/Gastronomia-34455/2
http://jadczak.pl/dainese-sklep-najlepsze-rozwiazanie-dla-motocyklisty

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s