Obsługa gości w restauracji zależy od systemu POS? Co to jest POS?

Obsługa gości w restauracji zależy od systemu POS? Co to jest POS?
Zastanawiasz się nad otworzeniem własnej restauracji? W takim razie na pewno przyda Ci się parę porad, które pomogą Ci wybrać kierunek, w jakim ma „podążać” Twój lokal. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czym jest POS i czy warto na niego stawiać będąc restauratorem.

Klient to klucz do Twojego sukcesu

Właścicielami biznesów zostają już teraz zwyczajni ludzie, którzy często nawet nie mają dużych oszczędności. Myślą oni o biznesie, więc udają się od razu do banku lub podobnej instytucji po pieniądze, pożyczają je, a następnie rozkręcają już cały swój interes. Jeżeli jest nim restauracja albo inny, podobny do niej lokal, pragną oczywiście tak go przygotować i zamierzają podawać w nim tak fantastyczne dania, by ludzie sami chcieli sobie o nich nawzajem opowiadać. Nawet najsmaczniejsze potrawy nie zastąpią jednak prawidłowej obsługi klienta, więc na nią biznesmeni też powinny zważyć, bo często to ona jest jednym z największych problemów upadających knajp.

Bądź o krok przed swoją konkurencją

Na świecie tak naprawdę nie brakuje takich punktów gastronomicznych, które podają znakomite dania przygotowane ze świeżych i naturalnych produktów, a mimo tego wchodząc do nich, przy stolikach umieszczonych na ich salach nie znajdzie się zbyt wielu o osób. Z czego to wynika? Otóż z ignorancji właścicieli tych knajp. Nie sprawdzają oni, co to jest POS, nie stosują się do grupy tych efektywnych narzędzi i w ogóle nie interesują się własnymi klientami. Czasem zatrudniani przez nich kelnerzy traktują tych klientów w sposób przerażający, czyli ze sporym opóźnieniem docierają do stolików, rzucają byle jakim ruchem menu przed nos klientów, a potem czym prędzej oddalają się na bok lub, co gorsza, wychodzą na dwór, palą papierosy i sobie gawędzą. Gość restauracji czuje się wtedy ignorowany i nie zamierza już więcej sprawiać problemów samym kelnerom, którzy patrzą na niego jak na intruza. Obsługujących w ten sposób ludzi pracowników najlepiej od razu zwolnić, a na ich miejsca poszukać kogoś innego.

Restauracja, która ma wielu klientów

Wiedza na temat co to jest POS nie jest jedynym elementem, który sprawi, że odniesiesz sukces. Właściwa i przyjazna obsługa klienta to naprawdę klucz do sukcesu. Jeżeli tak będzie ona wyglądać w restauracji, knajpa błyskawicznie wypromuje się na rynku, nawet gdyby sama nie stosowała żadnych narzędzi marketingowych. To marketing szeptany jest w końcu najbardziej efektywny, a często prowadzą go sami, zadowoleni z pewnych usług klienci.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://sachem.slask.pl/ginekologia-plastyczna-co-warto-o-niej-wiedziec
http://metal-system.biz.pl/program-dla-hoteli-nnowacyjna-technologia-hotelu
http://fapa.pl/jak-dobierac-rekawice-motocyklowe
http://systemy-call-center.waw.pl/czy-system-pos-jest-drogi

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s