Profesjonalna obsługa kelnerska podnosi prestiż lokalu

Profesjonalna obsługa kelnerska podnosi prestiż lokalu
Urządzając większe uroczystości dobrze wiemy jak ważne jest posiadanie odpowiednio wykwalifikowanej obsługi. Kelner i kelnerka stanowią pomost pomiędzy kuchnią a salą, gdzie odbywa się spotkanie. Ich złe maniery czy niedyskrecja świadczą o całym zespole organizującym. Dlatego tak znaczną sprawą jest posiadanie do nich zaufania.

Zawodu kelnera można wyuczyć się

W Polsce istnieją szkoły specjalizujące się w szkoleniu obsługi kelnerskiej. Obsługa kelnerska jest więc fachem, którego można się wyuczyć. Należy jednak pamiętać, że jak do każdego zawodu tak i do tego trzeba mieć predyspozycje. Zazwyczaj preferujemy osoby wysokie i szczupłe do obsługi gości, ale nie należy skreślać bardziej korpulentnych przedstawicieli – mogą się oni okazać o wiele lepiej wyuczeni niż ich lepiej zbudowani koledzy. Dobierając zespół kelnerski należy również wziąć pod uwagę typ obsługiwanej imprezy. Nie każda uroczystość powinna być obsługiwana przez osoby różnej płci. Podczas wieczorów panieńskich preferuje się kelnerów, w czasie gdy wieczory kawalerskie są zazwyczaj „obstawiane” przez kelnerki. W tym zawodzie znaczenie ma również strój, nie zawsze pasuje tutaj znany nam czarno-biały uniform. Pracodawca powinien zapewnić możliwość dostosowania się do charakteru spotkania. Na imprezie w stylu hawajskim kelner z muszką i garniturem nie będzie pasował, a wręcz będzie psuł cały wystrój sali. W takich przypadkach goście będą komentowali strój kelnera, a nie to na jakim poziomie była obsługa kelnerska.

Kelner ma wiele obowiązków

Jednak praca kelnerska to nie tylko obsługiwanie większych eventów. Kelnera i kelnerkę możemy również spotkać codziennie w restauracji, gdzie ich zadanie polega najczęściej na zbieraniu zamówień, a następnie ich dostarczaniu. Za kuluarami mówi się, że każdy pracownik zespołu powinien z kelnerem utrzymywać przyjazne stosunki, gdyż całkowita ocena pracy wszystkich pracowników w dużym stopniu zależy od opinii klienta na temat obsługi. Obsługę kelnerską można również wynająć ponadto na uroczystości, które odbywają się w domu – wtedy również warto sprawdzić ich referencje, nikt z nas nie chce pozostać bez rodzinnych sreber czy półmisków pochodzących z początku zeszłego stulecia.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://krzinia.pl/czym-jest-skleroterapia
http://anakonda.czest.pl/wakacje-bez-problemow-oprogramowanie-dla-hoteli
http://tumosz.pl/co-to-jest-skleroterapia
http://krzinka.pl/zabiegi-medycyny-estetycznej-niedoskonalosci-mozna-pomoca-poprawic

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s